Plaťte bezpečne aj v zahraničí

Plaťte bezpečne aj v zahraničí

Platba kartou v zahraničí je výhodou

Nie všade máte takúto možnosť, no tam, kde áno, tak sa vám platba kartou určite vyplatí. Nemusíte nosiť pri sebe zbytočne veľkú hotovosť, hľadať zmenárne a meniť si peniaze či sledovať konverzný kurz.

Pokiaľ platíte v zahraničí, napríklad v reštaurácii či obchode kartou, vždy by ste mali byť pri celom procese platby. Skopírovať údaje z karty je jednoduché a pre realizáciu platby nie je potrebné vedieť PIN.

Nastavte si limity

Keďže v dnešnej digitálnej dobe vám môžu peniaze z účtu odísť aj vďaka zlodejom, ktorí úradujú cez internet. Ak chcete zabrániť tomu, aby ste prišli o všetky úspory, je dôležité nastaviť si denný limit na platobnej karte. Ten si môžete jednoducho a rýchlo vo väčšine bánk nastaviť aj online prostredníctvo internet bankingu. V prípade “digitálnej” krádeže tak máte istotu, že zlodej neukradne veľa peňazí a kartu stihnete zablokovať.

Zapnite si notifikácie

Pokiaľ máte nastavené notifikácie pri každej zrealizovanej platbe, môže to byť síce otravné, no vždy príde upozornenie, vďaka čomu môžete ľahko odhaliť zneužitie vašej platobnej karty. Môžete tak na neoprávnené používanie vašej karty inou osobou rýchlo reagovať, upozorniť banku a platobnú kartu zablokovať.

Viac kariet môže byť výhodou

Pokiaľ cestujete do zahraničia, je dobré mať pri sebe minimálne dve platobné karty, na ktorých budete mať rozdelenú hotovosť. Na jednej môžete mať finančnú čiastku vyššiu a na druhej napríklad peniaze, ktoré chcete počas dovolenky minúť. V takomto prípade máte možnosť možno aj ušetriť, pretože limit na karte vás nepustí ďalej, no tiež pri krádeži neprídete o všetky peniaze, ktoré máte.