Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Ak máte na vašom bežnom účte finančný obnos, s ktorým nedisponujete, je škoda ho nevyužiť k lepšiemu. Bežný účet je totiž nízko úročený a z vašich peňazí máte stále to isté. Ak však svoje financie prenesiete na sporiaci účet, pri ročnej fixácií môžete získať k dobru približne 1% zo svojho vkladu. Vedenie sporiaceho účtu je zdarma, podmienkou v mnohých bankách však je to, aby ste mali v tej istej banke aj bežný účet.

Na sporiacom účte môžete so svojimi financiami ľubovoľne manipulovať, no nie je možné z neho platiť inkaso, tovary či služby. K sporiacemu účtu taktiež nedostanete platobnú kartu.

Na sporiaci účet si môžete vkladať financie prakticky kedykoľvek a v akejkoľvek výške. Môžete si nastaviť napríklad prevod určitej sumy z bežného účtu na sporiaci, alebo si nastaviť automatický prevod určitej sumy až po dosiahnutí stanoveného limitu na bežnom účte.


Ak nemáte radi riziko, práve sporiaci účet je pre vás ako stvorený. Vaše financie budú zhodnotené a máte istotu, že nasporená suma nebude menšia, ako váš vklad.